Alianta Empire
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Alianta Empire

forumul Aliantei Empire
 
AcasaAcasa  GalerieGalerie  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 informatii si pareri despre noua versiune a jocului

In jos 
+6
Maresalul
ade007
iskander
diana67x
Valentyna
Admin
10 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
mcnbv
Moderator
Moderator



Numarul mesajelor : 3
Data de inscriere : 19/01/2009

informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: informatii si pareri despre noua versiune a jocului   informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 3 EmptyMier Feb 04, 2009 7:18 pm

de ce nu mai putem construi cladiri noi? 😕stie cineva de ce? eu nu mai am loc liber pt constructii. Sad
Sus In jos
ezemy
Moderator
Moderator
ezemy


Numarul mesajelor : 37
Varsta : 41
Localizare : Braila
Data de inscriere : 19/01/2009

informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: informatii si pareri despre noua versiune a jocului   informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 3 EmptyMier Feb 04, 2009 7:20 pm

mcnbv a scris:
de ce nu mai putem construi cladiri noi? 😕stie cineva de ce? eu nu mai am loc liber pt constructii. Sad
mai darama din ele:ambasada(lasa doar 1 - in orasul unde e mai mare), atelier (darama peste tot in afara de insula cu cristal), punct de negot (lasa 1 - unde e mai mare)
Sus In jos
mcnbv
Moderator
Moderator



Numarul mesajelor : 3
Data de inscriere : 19/01/2009

informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: informatii si pareri despre noua versiune a jocului   informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 3 EmptyMier Feb 04, 2009 7:30 pm

merci mult de tot am sa tin cont de sfatul tau Smile
Sus In jos
mcnbv
Moderator
Moderator



Numarul mesajelor : 3
Data de inscriere : 19/01/2009

informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: informatii si pareri despre noua versiune a jocului   informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 3 EmptyMier Feb 04, 2009 7:30 pm

merci mult de tot am sa tin cont de sfatul tau Smile
Sus In jos
diana67x
Moderator
Moderator
diana67x


Numarul mesajelor : 88
Varsta : 56
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : fiica-mea
Data de inscriere : 17/01/2009

informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: informatii si pareri despre noua versiune a jocului   informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 3 EmptyMier Feb 04, 2009 8:11 pm

Haaaaaaaaaaaaaaa????? sa upgrd muzeul la 6????asta?
Necesar pentru nivelul urmator:
Material de constructii: 11,373 Marmura: 11,965 Timp de constructie: 4h 57m

hmmm... sunt constructii la care a crescut urat de tot costul upgrd.......
Sus In jos
diana67x
Moderator
Moderator
diana67x


Numarul mesajelor : 88
Varsta : 56
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : fiica-mea
Data de inscriere : 17/01/2009

informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: informatii si pareri despre noua versiune a jocului   informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 3 EmptyMier Feb 04, 2009 8:22 pm

si tot n-am inteles ! :d :d
aia de ce stu sub umbrelute la plaja????? sunt dezamagiti cumva de sistemul de guvernare si sfideaza??? cand ei ar trebui sa fie la munca????
Sus In jos
1024
Moderator
Moderator
1024


Numarul mesajelor : 57
Localizare : Moreni/Constanta
Joburi/Distractii : pescuit , calatorii
Data de inscriere : 17/01/2009

informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: informatii si pareri despre noua versiune a jocului   informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 3 EmptyMier Feb 04, 2009 8:31 pm

mi se pare aiurea rau cum sunt prezentate rapoartele de lupta si miscarile de nave. de fapt am si pierdut , cel putin din vedere , vreo 15 nave trimise dintr-un oras in altul . si am impresia ca se misca si mai greu jocul.
Sus In jos
http://clubdeclub.wordpress.com/
ezemy
Moderator
Moderator
ezemy


Numarul mesajelor : 37
Varsta : 41
Localizare : Braila
Data de inscriere : 19/01/2009

informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: informatii si pareri despre noua versiune a jocului   informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 3 EmptyMier Feb 04, 2009 8:45 pm

1024 a scris:
mi se pare aiurea rau cum sunt prezentate rapoartele de lupta si miscarile de nave. de fapt am si pierdut , cel putin din vedere , vreo 15 nave trimise dintr-un oras in altul . si am impresia ca se misca si mai greu jocul.

si eu am pierdut Sad
am trimis si un spion, a ajuns acolo dar......nu imi arata optinunea de a-i da sarcini
o sa ma ocup de jaf maine
Sus In jos
diana67x
Moderator
Moderator
diana67x


Numarul mesajelor : 88
Varsta : 56
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : fiica-mea
Data de inscriere : 17/01/2009

informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: informatii si pareri despre noua versiune a jocului   informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 3 EmptyMier Feb 04, 2009 8:56 pm

si nu vad nicaieri timpii,...dus/intors (la un jaf).... (am trimis - orbeste - cate 5 palanci cu 6 nave unde am mai jef.zilele trecute.Is plecati de-o h...da' habar n-am cd ajung si cd se intorc.
iar cu incrcarea...............e jaaaaaaaale. (stau de-mi vine rau)....ma plictisesc asteptand, ma ia somnul

si generale,,,, ma bucur ca esti printre noi
si 2. jocul merge de-a-n ...puii nostri...ca merge ***** de greu.,
Sus In jos
diana67x
Moderator
Moderator
diana67x


Numarul mesajelor : 88
Varsta : 56
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : fiica-mea
Data de inscriere : 17/01/2009

informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: informatii si pareri despre noua versiune a jocului   informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 3 EmptyMier Feb 04, 2009 9:07 pm

dragalasilor..... fara suparare.....
pe mine m-a luat somnul, m-am enervat ca merge al dracu' de greu ...
versiunea noua a intrat asa ca ce as mai putea face in urmatoarele 2-3 h pot sa continui maine. (m-au cam ajuns si pe mine ultimele zile/seri, cd am stat in draci, sa mai prind un upgrd, un jaf...etc)
macar am scapat de-un "stres".... suntem pe 3.0.... asta e.
(de cd cu ikariamul si "stresul" :d :d noii versiuni n-am mai fost in stare nici filmele sa mi le urmaresc/vizionez dupa obicei)
Sus In jos
diana67x
Moderator
Moderator
diana67x


Numarul mesajelor : 88
Varsta : 56
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : fiica-mea
Data de inscriere : 17/01/2009

informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: informatii si pareri despre noua versiune a jocului   informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 3 EmptyMier Feb 04, 2009 9:12 pm

Evil or Very Mad
in vers.asta nu mai poti sa-ti coordoonezi jafurile functie de timp......dus/intors si sa trimiti , din orase diferite nave la jefuit, functie de timpul pe care ti-l calculai inainte.
trimiti ca inecatul nave, da' nu stii dc ti le umpli pe toate alea de le-ai trimis DACA nu ai platit spion inainte care sa-ti dea rapoarte (inainte nu era problema asta). uhhhhhhhhhhh
Sus In jos
diana67x
Moderator
Moderator
diana67x


Numarul mesajelor : 88
Varsta : 56
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : fiica-mea
Data de inscriere : 17/01/2009

informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: informatii si pareri despre noua versiune a jocului   informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 3 EmptyMier Feb 04, 2009 9:18 pm

nah! ce spuneam io???
am trimis 6 nave si abia se intorc incarcate 1 jum'ate (dc trimiteam spion, vb si a emiliei, probabil ca nu mai stiam cum, unde4, in ce mod sa-i dau misiune) si mai pierdeam si vreo 2 ceasuri sa se duca si intoarca cu raportul.si abia dupa aia, intr-un timp pe care nu ai cum sa-l estimezi (ca eu nu l-am gasit nicaieri) trimiti la plesneala 1...2...3...6...sau poate 10 nave da' nu stii dc le umpli (decat dc ai raport de la spion, in cazul in care l-ai trimis si ai preferat sa pierzi timp inainte, ca sa-l folosesti)
Sus In jos
iskander
Moderator
Moderator
iskander


Numarul mesajelor : 77
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti/Craiova
Joburi/Distractii : Student - GAMING
Data de inscriere : 21/01/2009

informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: informatii si pareri despre noua versiune a jocului   informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 3 EmptyMier Feb 04, 2009 9:23 pm

NU VA IMPACIENTATI!!!! REPET VERSIUNEA NU E COMPLET IMPLEMENTATA !!!!!

pe theta merge perfect pt ca serverul e facut direct pe 0.3.0

pe alfa mai dureaza , maine dimineata cred ca merge perfect , cred repet/



p.s. ma enerveaza astiia .. eu le zic sa nu mai spameze si ei imi zic ca au prea multe taburi sau ca le limitez libertatile ... dictatoru iskander Sad(
Sus In jos
1024
Moderator
Moderator
1024


Numarul mesajelor : 57
Localizare : Moreni/Constanta
Joburi/Distractii : pescuit , calatorii
Data de inscriere : 17/01/2009

informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: informatii si pareri despre noua versiune a jocului   informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 3 EmptyMier Feb 04, 2009 10:07 pm

diana , mereu am sa fiu printre voi
valentyna , forumul asta este invers , mi/am cautat mesjul scris la pagina 4 si el era la pagina 1.
Sus In jos
http://clubdeclub.wordpress.com/
diana67x
Moderator
Moderator
diana67x


Numarul mesajelor : 88
Varsta : 56
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : fiica-mea
Data de inscriere : 17/01/2009

informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: informatii si pareri despre noua versiune a jocului   informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 3 EmptyMier Feb 04, 2009 10:53 pm

eeee ceva extrem de ciudat cu jafurile, trupele trimise, timpul de dus/intors in aceasta versiune, nu mai inteleg nimic (e si tarziu si pic de somn).... o sa revin maine ca la ora asta nu mai sunt in stare sa judec.
Sus In jos
1024
Moderator
Moderator
1024


Numarul mesajelor : 57
Localizare : Moreni/Constanta
Joburi/Distractii : pescuit , calatorii
Data de inscriere : 17/01/2009

informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: informatii si pareri despre noua versiune a jocului   informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 3 EmptyJoi Feb 05, 2009 7:55 am

Casa padurarului , de exemplu ,o construiesti intr-un oras . Ai beneficii in toate orasele ?
Sus In jos
http://clubdeclub.wordpress.com/
Admin
Admin
Admin


Numarul mesajelor : 21
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/01/2009

informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: informatii si pareri despre noua versiune a jocului   informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 3 EmptyJoi Feb 05, 2009 1:59 pm

1024 a scris:
diana , mereu am sa fiu printre voi
valentyna , forumul asta este invers , mi/am cautat mesjul scris la pagina 4 si el era la pagina 1.

..mda, am modificat Wink
si daca ai stii cat m-am chinuit
am zis si am crezut k e mai bine sa apara intai mesajele scrise cel mai recent, nu cele mai vechi...cum era pana acum
...si mi se pare k asa e normal...sa apara cele mei proaspete mesaje iar cele vechi la urma...
...mie imi era f. greu....si cred k nici nu mai cauta cineva sa le citeasca...se intampla k pe joc Crying or Very sad
Sus In jos
https://alianta-empire.forumgratuit.ro
iskander
Moderator
Moderator
iskander


Numarul mesajelor : 77
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti/Craiova
Joburi/Distractii : Student - GAMING
Data de inscriere : 21/01/2009

informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: informatii si pareri despre noua versiune a jocului   informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 3 EmptyVin Feb 06, 2009 5:24 pm

DOCTOR DOCTOR DOCTOR DOCTOR DOCTOR .

BUCATAR BUCATAR BUCATAR
e o obsesie numita 0.3.0. daca atac fara doctori si bucatari mor unitatile singurele , sau ma rog ,le omoara cetatenii.

atat de mult au scazut stamina la toate unitatile ,de nici nu-ti vine sa crezi.


asa ca daca atacati pe cineva care are trupe , trimiteti cel putin 10 doctori si 10 bucatari , ca sa minimalizati pierderile
Sus In jos
iskander
Moderator
Moderator
iskander


Numarul mesajelor : 77
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti/Craiova
Joburi/Distractii : Student - GAMING
Data de inscriere : 21/01/2009

informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: informatii si pareri despre noua versiune a jocului   informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 3 EmptyVin Feb 06, 2009 11:32 pm

asa ...

despre noua versiune toate bune si frumoase , este foarte asemanatoare cu Romania , daca o studiezi atent. cine e bogat o sa fie si mai bogat , cine e mic si sarac , poate sa ramana asa sau poate sa fie si mai mic si mai sarac.

este foarte greu sa te aperi impotriva unui atac organizat , deoarece zidurile sunt extrem de scumpe , si singur nu poti sa-ti faci armata sa faci fata la 2-3 daramite la 10-11 . o sa conteze enorm navele , asta pt ca nu poti fi atacat de pe alte insule daca nu distrug flota.
terestru trebuie neaparat crescute zidurile , chiar daca ramai in urma cu dezvoltarea , altfel de dezvolti nitel , si dupaia vine unu flamand si da un jaf si te lasa cu botu pe labe. Sad

fiindca suntem o alianta cu multi membrii , dar mici trebuie sa facem un plan. cei mici sa duca zidurile macar la 10 , MACAR , asta ca sa-si dubleze apararea , si deasemenea sa faca numai falanx.
Sus In jos
iskander
Moderator
Moderator
iskander


Numarul mesajelor : 77
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti/Craiova
Joburi/Distractii : Student - GAMING
Data de inscriere : 21/01/2009

informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: informatii si pareri despre noua versiune a jocului   informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 3 EmptyVin Feb 06, 2009 11:55 pm

dupa cum ati observat au fost modificari stranii la punctaje . pot sa va zic ca cel mai mult au beneficiat cei care au preferat un nr mai mic de orase , dar care sa aiba toate cladirile trecute de soft cap .


de exemplu emilia are 180000 de la ~80 ; ,iar instabilu care avea cam acelasi punctaj are 30k mai putine puncte . asta pentru ca avea 5 orase care nu erau la fel de dezvoltate.

totusi pe versiunea noua nu o sa mai fie la fel de facil sa treci de soft cap la o cladire , asa ca trebuie multe orase, pe principiu "fara numar"


soft cap= e nivelul maxim al cladiri pe care il vezi la ajutor acolo . de fapt poti sa cresti un zid mai mult de nivelul 24 cat arata acolo , si la fel si cu restul cladirilor
Sus In jos
alibaba
Moderator
Moderator
alibaba


Numarul mesajelor : 4
Varsta : 43
Localizare : buzau
Joburi/Distractii : fiica mea
Data de inscriere : 06/02/2009

informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: informatii si pareri despre noua versiune a jocului   informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 3 EmptySam Feb 07, 2009 12:09 am

sa te intreb si eu ceva daca ai coruptie intr-un oras iti influenteaza punctajul(adica ti-l scade)?
Sus In jos
iskander
Moderator
Moderator
iskander


Numarul mesajelor : 77
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti/Craiova
Joburi/Distractii : Student - GAMING
Data de inscriere : 21/01/2009

informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: informatii si pareri despre noua versiune a jocului   informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 3 EmptySam Feb 07, 2009 12:49 am

alibaba a scris:
sa te intreb si eu ceva daca ai coruptie intr-un oras iti influenteaza punctajul(adica ti-l scade)?


nu direct , dar indirect influenteaza enorm , pt ca nu poti mineri resurse la adevaratul potential , populatia are insatisfactie mare , deci scade sau consuma mult vin.

ideal e sa faci colonia dupa ce ai toate resedintele de guvernator crescute
Sus In jos
iskander
Moderator
Moderator
iskander


Numarul mesajelor : 77
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti/Craiova
Joburi/Distractii : Student - GAMING
Data de inscriere : 21/01/2009

informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: informatii si pareri despre noua versiune a jocului   informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 3 EmptySam Feb 07, 2009 4:33 pm

am deja bonus la extractia de vin 50 % :O :O , 30 de la noua cladire si 20 din premium Smile fac vin in prostie
Sus In jos
diana67x
Moderator
Moderator
diana67x


Numarul mesajelor : 88
Varsta : 56
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : fiica-mea
Data de inscriere : 17/01/2009

informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: informatii si pareri despre noua versiune a jocului   informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 3 EmptySam Feb 07, 2009 7:00 pm

iskander a scris:
am deja bonus la extractia de vin 50 % :O :O , 30 de la noua cladire si 20 din premium Smile fac vin in prostie


bonus? de unde bonus? doar de la vinificator?? abia am ridicat la 6-7 (adicatelea cresterea rss e cu 16%) cariera si sticlaria si tu deja ai ajuns cu plus50%?
in 2 orase resed.guv e la niv 2, in capit. palatul tot 2 (rupe la upgrd si nu mai reusesc sa strang), pot sa ridic resedintele cu un nivel fara sa mut capitala? Cum influenteaza asta satisfactia in orase? sau punctajul general?
Sus In jos
diana67x
Moderator
Moderator
diana67x


Numarul mesajelor : 88
Varsta : 56
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : fiica-mea
Data de inscriere : 17/01/2009

informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: informatii si pareri despre noua versiune a jocului   informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 3 EmptySam Feb 07, 2009 7:04 pm

dulgherii la niv 10 abia-abia scad costurile cu 11%
si cum am mai spus, in capitala n-am loc sa arunc un ac , de construit clad.noi nici atat si n-am cum sa renunt la nici o cladire. asta e...dc am capitala acolo vor fi si costurile cele mai ridicate . o sa astept 40 si ceva de zile dc nu mai mult ca mai sunt si alte cercetari inainte, pana oi ajunge la birocratie.... doar ca e un singur loc pe care nici nu stiu cum l-as putea imparti
Sus In jos
Continut sponsorizat





informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: informatii si pareri despre noua versiune a jocului   informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 3 Empty

Sus In jos
 
informatii si pareri despre noua versiune a jocului
Sus 
Pagina 3 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Ikariam-despre joc
» recomandari(despre orice)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Alianta Empire :: Lumea Alpha :: Forumul Empire-
Mergi direct la: