Alianta Empire
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Alianta Empire

forumul Aliantei Empire
 
AcasaAcasa  GalerieGalerie  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 recomandari(despre orice)

In jos 
+2
diana67x
ade007
6 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
ade007
Moderator
Moderator



Numarul mesajelor : 26
Varsta : 34
Localizare : Braila/Galati (depinde)
Joburi/Distractii : Job??? student //// Distractii: IKARIAM
Data de inscriere : 16/01/2009

recomandari(despre orice) Empty
MesajSubiect: recomandari(despre orice)   recomandari(despre orice) EmptySam Ian 17, 2009 5:37 pm

o comedie buna Question

stie careva Question


inafara de ce se intampla in alianta.
Sus In jos
diana67x
Moderator
Moderator
diana67x


Numarul mesajelor : 88
Varsta : 56
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : fiica-mea
Data de inscriere : 17/01/2009

recomandari(despre orice) Empty
MesajSubiect: Re: recomandari(despre orice)   recomandari(despre orice) EmptySam Ian 17, 2009 5:53 pm

ma uitam acu' la The Breakup. (cu pauze de ikariam :d ). pt o sambata d.a. e ok. Smile
Sus In jos
diana67x
Moderator
Moderator
diana67x


Numarul mesajelor : 88
Varsta : 56
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : fiica-mea
Data de inscriere : 17/01/2009

recomandari(despre orice) Empty
MesajSubiect: Re: recomandari(despre orice)   recomandari(despre orice) EmptySam Ian 17, 2009 5:56 pm

sau hearthbreakers (mirese de ocazie)...sau accidental husband :d
Sus In jos
ade007
Moderator
Moderator



Numarul mesajelor : 26
Varsta : 34
Localizare : Braila/Galati (depinde)
Joburi/Distractii : Job??? student //// Distractii: IKARIAM
Data de inscriere : 16/01/2009

recomandari(despre orice) Empty
MesajSubiect: Re: recomandari(despre orice)   recomandari(despre orice) EmptySam Ian 17, 2009 5:59 pm

ok.

eu ma gandeam la ceva in genu la HowHigh
Sus In jos
1024
Moderator
Moderator
1024


Numarul mesajelor : 57
Localizare : Moreni/Constanta
Joburi/Distractii : pescuit , calatorii
Data de inscriere : 17/01/2009

recomandari(despre orice) Empty
MesajSubiect: Re: recomandari(despre orice)   recomandari(despre orice) EmptyMar Ian 20, 2009 1:07 am

Ce ziceti de The Green Mile (1999) ?
Sus In jos
http://clubdeclub.wordpress.com/
diana67x
Moderator
Moderator
diana67x


Numarul mesajelor : 88
Varsta : 56
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : fiica-mea
Data de inscriere : 17/01/2009

recomandari(despre orice) Empty
MesajSubiect: Re: recomandari(despre orice)   recomandari(despre orice) EmptyMar Ian 20, 2009 1:39 pm

omu' a intrebat de o comedie tongue
Sus In jos
ade007
Moderator
Moderator



Numarul mesajelor : 26
Varsta : 34
Localizare : Braila/Galati (depinde)
Joburi/Distractii : Job??? student //// Distractii: IKARIAM
Data de inscriere : 16/01/2009

recomandari(despre orice) Empty
MesajSubiect: Re: recomandari(despre orice)   recomandari(despre orice) EmptyMar Ian 20, 2009 8:49 pm

sau horror.

unu mai bun asa ca ce am vazut pana acum nu au fost cine stie ce.
Sus In jos
diana67x
Moderator
Moderator
diana67x


Numarul mesajelor : 88
Varsta : 56
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : fiica-mea
Data de inscriere : 17/01/2009

recomandari(despre orice) Empty
MesajSubiect: Re: recomandari(despre orice)   recomandari(despre orice) EmptyMar Ian 20, 2009 9:51 pm

mirrors ?? merge.....
Sus In jos
ade007
Moderator
Moderator



Numarul mesajelor : 26
Varsta : 34
Localizare : Braila/Galati (depinde)
Joburi/Distractii : Job??? student //// Distractii: IKARIAM
Data de inscriere : 16/01/2009

recomandari(despre orice) Empty
MesajSubiect: Re: recomandari(despre orice)   recomandari(despre orice) EmptyMier Ian 21, 2009 11:14 am

am vazut mirrors .............

dar nu a fost cine stie ce.....

din tot filmul o singura faza a fost mai buna;

atunci cand se uita pe fereastra si a latrat cainele de dincolo...

mai mai sa cad de pe scaun Razz
Sus In jos
KingLion
Moderator
Moderator



Numarul mesajelor : 7
Varsta : 39
Localizare : Braila
Data de inscriere : 19/01/2009

recomandari(despre orice) Empty
MesajSubiect: Re: recomandari(despre orice)   recomandari(despre orice) EmptyMier Ian 21, 2009 12:23 pm

Transporter 3... am vazut o buna parte din el...
E si un pic de comedie...si ma multa actiune...
Ce m-a enervat e ca ne-au facut vinurile de ras...avem si noi vinuri bune Smile
Sus In jos
1024
Moderator
Moderator
1024


Numarul mesajelor : 57
Localizare : Moreni/Constanta
Joburi/Distractii : pescuit , calatorii
Data de inscriere : 17/01/2009

recomandari(despre orice) Empty
MesajSubiect: Re: recomandari(despre orice)   recomandari(despre orice) EmptyMier Ian 21, 2009 12:30 pm

diana67x a scris:
omu' a intrebat de o comedie tongue

mai fatuco' , topicul se numeste "........(despre orice)" . si orice , asta inseamna , orice!
Sus In jos
http://clubdeclub.wordpress.com/
ezemy
Moderator
Moderator
ezemy


Numarul mesajelor : 37
Varsta : 41
Localizare : Braila
Data de inscriere : 19/01/2009

recomandari(despre orice) Empty
MesajSubiect: Re: recomandari(despre orice)   recomandari(despre orice) EmptyMier Ian 21, 2009 1:42 pm

ade recomanda-mi un horror bun
Sus In jos
ade007
Moderator
Moderator



Numarul mesajelor : 26
Varsta : 34
Localizare : Braila/Galati (depinde)
Joburi/Distractii : Job??? student //// Distractii: IKARIAM
Data de inscriere : 16/01/2009

recomandari(despre orice) Empty
MesajSubiect: Re: recomandari(despre orice)   recomandari(despre orice) EmptyMier Ian 21, 2009 5:30 pm

un singur film (adica 2 ca are si partea II)
dar e vechi si pt acele vremuri era bun. "The Grudge"
dar cum am zis este vechi.
Sus In jos
ezemy
Moderator
Moderator
ezemy


Numarul mesajelor : 37
Varsta : 41
Localizare : Braila
Data de inscriere : 19/01/2009

recomandari(despre orice) Empty
MesajSubiect: Re: recomandari(despre orice)   recomandari(despre orice) EmptyMier Ian 21, 2009 6:27 pm

mersi ade
il caut acum
app ai vazut the ring 1 si 2??????
mamaaa ce m-am speriat (a sunat tel fix exact la ora 22:00)
Sus In jos
iskander
Moderator
Moderator
iskander


Numarul mesajelor : 77
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti/Craiova
Joburi/Distractii : Student - GAMING
Data de inscriere : 21/01/2009

recomandari(despre orice) Empty
MesajSubiect: Re: recomandari(despre orice)   recomandari(despre orice) EmptyMier Ian 21, 2009 9:20 pm

cel mai tare film de groaza The Ring 1si 2 , nu e scarbos ca the grudge dar serios daca nu mori de frica.
Texas chainsaw massacre pt alea mai scarboase sauu ZODIAC , ... un clasic
Sus In jos
diana67x
Moderator
Moderator
diana67x


Numarul mesajelor : 88
Varsta : 56
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : fiica-mea
Data de inscriere : 17/01/2009

recomandari(despre orice) Empty
MesajSubiect: Re: recomandari(despre orice)   recomandari(despre orice) EmptyMier Ian 21, 2009 9:54 pm

1024 a scris:
diana67x a scris:
omu' a intrebat de o comedie tongue

mai fatuco' , topicul se numeste "........(despre orice)" . si orice , asta inseamna , orice!



Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
chiar m-a amuzat "mai fatuco"
as mai fi facut unul-doua comentarii...da' nu vreau sa ofensez (e mai diplomatic sa te abtii uneori), nu 1024??? si sper ca nu voi starni cine stie ce comentarii ulterioare, legate de interpretarile proprii ale unei expresii, fraze, propozitii etc etc........ No offense, i hope tongue
daca tot ii despre ""orice"" va intreb ce parere aveti voi despre "the curious case of benjamin button"? sau poate imi puteti voi recomanda ceva pt week-end (ca tot se apropie vertiginos) (nu conteaza anul productiei, bun sa fie; nu conteaza genul, bun sa fie....)
Sus In jos
iskander
Moderator
Moderator
iskander


Numarul mesajelor : 77
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti/Craiova
Joburi/Distractii : Student - GAMING
Data de inscriere : 21/01/2009

recomandari(despre orice) Empty
MesajSubiect: Re: recomandari(despre orice)   recomandari(despre orice) EmptyMier Ian 21, 2009 10:40 pm

deci the case of ben button este bestial , pt cine nu l-a vazut este cu .... mai bine il vedeti , brad pitt face un rol super misto , il recomand cu caldura.
filme de duminica ... hmmm pai ce iti recomand daca nu ai vazut : http://www.imdb.com/title/tt0167404/ , al saselea simt (BESTIAL) , dar mai tare decat asta e fight club dar pe asta l-a vazut deja toata lumea.
Sus In jos
ade007
Moderator
Moderator



Numarul mesajelor : 26
Varsta : 34
Localizare : Braila/Galati (depinde)
Joburi/Distractii : Job??? student //// Distractii: IKARIAM
Data de inscriere : 16/01/2009

recomandari(despre orice) Empty
MesajSubiect: Re: recomandari(despre orice)   recomandari(despre orice) EmptyMier Ian 21, 2009 11:00 pm

acum am vazut o comedie romantica dar care mie mi-a placut f mult.
s.n. "My Best Friend`s Gilr"

si am sa fac tot posibilul sa ma uit si la "the curious case of benjamin button" ca nu l-am vazut
Sus In jos
ezemy
Moderator
Moderator
ezemy


Numarul mesajelor : 37
Varsta : 41
Localizare : Braila
Data de inscriere : 19/01/2009

recomandari(despre orice) Empty
MesajSubiect: Re: recomandari(despre orice)   recomandari(despre orice) EmptyMier Ian 21, 2009 11:15 pm

The curious case of benjamin button este f frumos l-am vazut eu sapt trecuta.
iskander sa stii k the ring 1 si 2 se aflat printre preferintele mele - kiar m-a speriat rau
Texas chainsaw massacre e prea....scarbos laca si SAW - serie pe care nu am vazut-o - prea scarbos.
City of Ember si The last mimzy sunt f dragute de asemenea.
Si k desene animate, Bolt si The tale of despereaux.
Sus In jos
diana67x
Moderator
Moderator
diana67x


Numarul mesajelor : 88
Varsta : 56
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : fiica-mea
Data de inscriere : 17/01/2009

recomandari(despre orice) Empty
MesajSubiect: Re: recomandari(despre orice)   recomandari(despre orice) EmptyMier Ian 21, 2009 11:21 pm

am zis ca ma duc la nani, da' mai am vreo 15 min de upgrd 2 cladiri, si mai rezist (ca sa dau urmatoarea...)
asa ca, pe rand :
al saselea simt l-am vazut (super), fight club (nu-mi inspira nimic-nimic)..... my best friend girl , vazut....Altceva???
caut in draci de ceva timp si nu gasesc la nimeni hounddog (2008).....
ade iti recomand "benjamin button" cu toata caldura desi nu-l suport pe b.pitt :d :d
alt film de recomandat (in pauze de 3 h upgrd ikariam :d :d)...e Changeling 2008 (nu The changeling 1980).....
nu stiu cat agreati filmele romantice...dar unul care mi-a ramas la suflet (Mandolina capt. corelli - cu N.Cage)....
aaaa... la fel de ciudat ca si primul.... Rivieres Pourpres 2 (J.Reno, un actor delicios d.p.m.d.v)
si am descoperit alt film pe care-l recomand: In The Valley Of Elah(2007) - drama cu T.L.Jones
si cui ii place / suporta umorul englezesc 100% : The Man Who Sued God (ridica multe-multe semne de intrebare) - unora s-ar putea sa nu le placa dar...."de gustibus non disputandum" :d
film romantic???? definetely !!! Twilight. (nu dati cu piatra ....revin, "de gustibus" si nu judecati aiurea. De fapt...e mai interesanta saga Twilight (in cele 4 volume) decat filmul ca atare (dar merge...

cam astea ar fi ultimele recomandari (strict subiective , e drept).
vis-a-vis de ce-a spus 1024 mai inainte...da ! Nu exista comparatie (din pct MEU de vedere) intre ring, grudge si [b]The Green Mile[/b]....... asta e film de vazut o data pe nerasuflate...apoi a doua oara sa-l "rumegi"...apoi a 3 oara sa-l diseci (din toate punctele de vedere)...... si mai departe...de cate ori vrei sa revii la realitate , din cand in cand, mai revezi Green Mile.
Sus In jos
diana67x
Moderator
Moderator
diana67x


Numarul mesajelor : 88
Varsta : 56
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : fiica-mea
Data de inscriere : 17/01/2009

recomandari(despre orice) Empty
MesajSubiect: Re: recomandari(despre orice)   recomandari(despre orice) EmptyMier Ian 21, 2009 11:27 pm

nu reneg filmele horror...dimpotriva..imi plac de mor. dar..sincer...n-am mai vazut nimic de la clasicele Carrie si Poltergeist care sa-mi placa la fel de mult (poate oi fi eu depasita). Sangele si creierii pe pereti (preferatele fiica-mii :d :d :d) fara logica in actiune..... (horror care sa ma faca sa ma duc la baie din 5 in 5 minute, la asta ma refer :p :p, adica filme pe care sa le vad cu mainile la ochi, printre deshte rasfirate). sange, muci, creieri insirate pe pereti ....bleah...astea nu-s horror (din pct meu de vedere)..... ma rog. No offense.
Sus In jos
diana67x
Moderator
Moderator
diana67x


Numarul mesajelor : 88
Varsta : 56
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : fiica-mea
Data de inscriere : 17/01/2009

recomandari(despre orice) Empty
MesajSubiect: Re: recomandari(despre orice)   recomandari(despre orice) EmptyMier Ian 21, 2009 11:31 pm

la desene animate..... Laughing Laughing Laughing am vazut trailerele la Ice Age 3............. e......turbat rau de tot..... ABIA ASTEPT.... si nu vreau sa-l vaz acasa, share-uit.... vreau sa-l vad in sala !!!!!
Sus In jos
diana67x
Moderator
Moderator
diana67x


Numarul mesajelor : 88
Varsta : 56
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : fiica-mea
Data de inscriere : 17/01/2009

recomandari(despre orice) Empty
MesajSubiect: Re: recomandari(despre orice)   recomandari(despre orice) EmptyMier Ian 21, 2009 11:38 pm

si apropos: ca tot e vb de "recomandari despre orice"...vis-a-vis de Twilight.
unora s-ar putea sa nu-l agreeze (s-ar putea sa li se para ...nu stiu... prea siropos... (???? nu e !!!!!!!!)... lipsit de actiune (ma rog, e drept lipsesc scenele de sex)....
eu l-am vazut cu aceeasi placere delicioasa si satisfactie cu care am vazut/gustat Romeo si Julieta (1968) a lui zeffirelli. As recomanda celor care au vreo curiozitatea vis-a-vis de film.... sa citeasca Twilight Saga (cele 4 volume)... nu mai conteaza ordinea (intai filmul apoi saga sau invers.... alegerea va apartine).
(s-ar putea ca 1024 sa ma faca iar "fatuca" Laughing Laughing vis-a-vis de aceste recomandari. chiar nu ma supara,m-ar amuza, so.....go ahead !!!!) :d
Sus In jos
iskander
Moderator
Moderator
iskander


Numarul mesajelor : 77
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti/Craiova
Joburi/Distractii : Student - GAMING
Data de inscriere : 21/01/2009

recomandari(despre orice) Empty
MesajSubiect: Re: recomandari(despre orice)   recomandari(despre orice) EmptyJoi Ian 22, 2009 1:19 am

schindler's list (inspaimantator daca ma gandesc ca are o samanta de adevar) , shawshank redemption , shishinin no samurai ( cei 7 samurai) , se7en , philadelphia , v for vendetta ( genial daca e analizat cum trebuie si iarasi ingrozitor de inspaimantator tinand cont de faptul ca se intampla totul si acum) place si vanilla sky dar este mult prea tare abre los ojos , originalul de la vanilla sky tot cu penelope cruz , edward scissorhands , charlie wilson's war , the hunting party , si inca vreo cateva sute da mi-e lene sa mai scriu Razz
hounddog il gasesti pe filelist.
Sus In jos
iskander
Moderator
Moderator
iskander


Numarul mesajelor : 77
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti/Craiova
Joburi/Distractii : Student - GAMING
Data de inscriere : 21/01/2009

recomandari(despre orice) Empty
MesajSubiect: Re: recomandari(despre orice)   recomandari(despre orice) EmptyJoi Ian 22, 2009 1:23 am

p.s.diana daca vrei un film gen poltergeist uita-te la the ring , serios , nu are sange chesti scarboase dar care NU SPERIE ci provoaca greta, parerea mea, asta e pur si simplu scaryyyyyy Very Happy, si da m-am dus din 5in 5 sa fumez
Sus In jos
Continut sponsorizat





recomandari(despre orice) Empty
MesajSubiect: Re: recomandari(despre orice)   recomandari(despre orice) Empty

Sus In jos
 
recomandari(despre orice)
Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Ikariam-despre joc
» informatii si pareri despre noua versiune a jocului

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Alianta Empire :: Lumea Alpha :: Forumul Empire-
Mergi direct la: