Alianta Empire
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Alianta Empire

forumul Aliantei Empire
 
AcasaAcasa  GalerieGalerie  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 informatii si pareri despre noua versiune a jocului

In jos 
+6
Maresalul
ade007
iskander
diana67x
Valentyna
Admin
10 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Maresalul
Moderator
Moderator
Maresalul


Numarul mesajelor : 7
Varsta : 35
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : Facultatea & Pescuitul
Data de inscriere : 21/01/2009

informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: informatii si pareri despre noua versiune a jocului   informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 2 EmptyJoi Ian 22, 2009 2:37 pm

Pfff...fratilor sa speram ca or' sa bage noua versiune cat de curand. Abia astept sa vad cum e.....acum in timp ce invat pt. sesiune mai trag un ochi la ikariam din 10 in 10 min....poate...poate... au bagat noua versiune. Cred ca problema cea mai mare o sa fie cu locurile de construit. Puteau sa mareasca si ei cu inca vreo 3 spatii orasul....dar asta e.....ne descurcam noi ....
Sus In jos
iskander
Moderator
Moderator
iskander


Numarul mesajelor : 77
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti/Craiova
Joburi/Distractii : Student - GAMING
Data de inscriere : 21/01/2009

informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: informatii si pareri despre noua versiune a jocului   informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 2 EmptyVin Ian 23, 2009 10:07 am

despre minele de resurse , ceva intersesant , desi nu sunt sigur. am observat ca atunci cand s-a facut trecerea toate minele au crescut cu un nivel , ar fi bine ca la minele unde mai e putin de donat , 20-30 000 , sa donati acum , ca sa mai luati inca un nivel dupa aceea moca. repet nu sunt sigur dar cred ca asa e
Sus In jos
iskander
Moderator
Moderator
iskander


Numarul mesajelor : 77
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti/Craiova
Joburi/Distractii : Student - GAMING
Data de inscriere : 21/01/2009

informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: informatii si pareri despre noua versiune a jocului   informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 2 EmptyVin Ian 30, 2009 9:19 am

Miercuri, 04.02.2009 se va implementa versiunea 0.3.0. Va rog sa cititi cu foarte mare atentie aici http://board.ikariam.ro/index.php?page=Thread&threadID=8344

Trasatura- Numarul punctelor de actiune pentru fiecare oras a fost modificat, acum aveti cate 3 puncte de actiune la fiecare oras construit (in loc de 2 puncte) si la fiecare 4 nivele (in loc de 5 nivele) ale acestui oras se va primi un nou punct de actiune.

Trasatura - Casa padurarului creste productia de lemn din oras.
Trasatura - Cladirea sticlarului creste productia de cristal din oras
Trasatura - Crama creste productia de vin din oras
Trasatura - Cariera de piatra creste productia de marmura din oras
Trasatura - Turnul alchimistului creste productia de sulf din oras

Trasatura - Atelierul tamplarului reduce toate costurile lemnului cerut la constructia cladirilor sau unitatilor militare din oras
Trasatura - Biroul arhitectului reduce toate costurile de marmura ceruta la constructia cladirilor din oras
Trasatura - Opticianul reduce toate costurile cristalului cerut la constructia cladirilor sau unitatilor militare din oras
Trasatura - Presa de vin reduce nevoia de vin din taverna si toate costurile vinului cerut la constructia cladirilor sau unitatilor militare din oras
Trasatura - Fabrica de munitie reduce toate costurile de sulf cerut la constructia unitatilor militare din oras

Trasatura - Acum pot fi construite mai multe magazii in oras. Capacitatea de stocare a fiecarei magazii este adunata cu celelalte pentru a avea o capacitate totala de depozitare.
Trasatura - Jucatorii incepatori vor fi mai bine informati iar Link-urile Ikipedia vor fi valabile la fiecare vedere a cladirilor in constructie.
Trasatura – Harta lumii (Arata lumea) a fost imbunatatita iar acum va putea fi folosita optiunea Drag&Drop, nu veti mai fi nevoiti sa folositi sagetile din stanga hartii.
Trasatura – Descrierea miscarilor soldatilor de la armata a fost revizuita.
Trasatura- Sunt sase noi domenii de cercetare. Prima este “Materiale de constructii” pentru cele 5 cladiri noi, care aduc de asemenea un bonus pentru productia de materiale de constructii; la fel si cinci domenii de cercetare pentru cladirile care aduc reducerea costurilor.
Trasatura – Biblioteca a fost revizuita.
Trasatura – Timpul de constructie a cladirilor a fost modificat. La nivelele scazute constructia dureaza putin mai mult, dar la cele mari a fost timpul de constructie a fost redus simtitor.
Trasatura- Jefuirea a fost revizuita. De acum poti decide cate nave de transport vrei sa folosesti cand iti trimiti trupele la o misiune de jefuire. Apoi, navele de comert incarca bunuri atat cat au capacitatea incluzand trupele trimise cu ele (atata timp cat sunt destule bunuri disponibile pentru a le umple la capacitate maxima). Suma resurselor jefuite nu va mai depinde de nivelul portului din orasul atacat, se va tine cont de numarul navelor de comert trimise in atac.
Fiecare nava de comert va incarca 15 resurse/minut pentru 20 de minute (indiferent de nivelul portului). . Aurul nu se va mai putea jefui, numai bunurile.
Trasatura – Capacitatea de stocare a navelor a fost marita la 500.
Trasatura – Timpul calatoriilor a fost redus, unitatile trimise pe uscat au viteze diferite (ex. Girocopterele sunt cele mai rapide)

Trasatura – toate costurile s-au schimbat:

* Preturile upgrade-urilor la unitati, nave, cladiri, cercetari s-au schimbat.
* Intretinerea a fost redusa (ex. 30 aur/bombardier); valoarea unitatilor si a navelor a fost de asemenea drastic modificata si in mare parte redusa; in principiu toate aranjamentele s-au schimbat (ex. Mortierele au abilitatea de rezistenta si sunt pregatite pentru aparare)
* Palatele si Resedintele Guvernatorului s-au ieftinit, celelate cladiri devenind mai scumpe

Trasatura - Capacitatea magaziilor a crescut aritmetic (8000/nivelul cladirii pentru fiecare resursa).
Trasatura - Viteza de incarcare a portului de comert a fost marita, la nivelele mari viteza creste mai greu ( nivel 10: de la 398 la 437)
Trasatura – Productia de bunuri de lux a fost dublata. Comerciantul a fost modificat corespunzator. Acum poti schimba toate bunurile 1:1.

Bugfix – Cand spionii sunt in drum spre o colonie, nu se poate renunta la aceasta.
Bugfix – Anumite indicari de afisaj erau eronate.
Bugfix – Eroare la ordinea mebrilor in lista aliantei.
Bugfix – “apara orasul” – Butonul nu a fost dezactivat pentru ca nu erau nave de comert disponibile.
Bugfix – “retrage flota” – Butonul de la Port a retras doar prima flota din linia de asteptare.
Bugfix – La ruperea unui tratat de comert, toate celelalte tratate cu acel jucator erau de asemenea anulate.
Bugfix – Tratatele militare nu erau finalizate.
Bugfix – Trupele care se intorceau dintr-un atac erau afisate ca trupe atacatoare.
Bugfix – Daca navele de razboi intalneau un port blocat, era posibila schimbarea rutei lor.
Bugfix – La demolarea unei taverne, satisfactia cetatenilor nu avea de suferit.
Bugfix - Eroare de afisaj la trecerea mouse-ului peste depozitul de materiale brute.
Bugfix – Probabilitatea de detectare a spionilor in drumul lor spre si dinspre misiune a fost afisata incorect. Timpul de intoarcere era zero.
Bugfix – Eroare de afisaj la lista donatiilor daca jucatorul avea mai mult de un oras/insula.
Bugfix – Daca unitatile stationate sunt rechemate, punctele de actiune schimba orasele.
Bugfix – In timp ce o cladire era upgradata, link-ul descrierii cladirii nu functiona.
Bugfix – In vederea navala, numele jucatorului era cateodata scris gresit.
Bugfix – La Cercetare, timpul necesar cercetarii era incorect deoarece aceasta fusese deja terminata.
Bugfix - Riscul de detectare a misiunii fiecarui spion era incorect.
Bugfix - Scorul jucatorilor afisat pe pagina aliantei nu corespunde cu cel de la Scoruri mari.
Bugfix – Unitatile militare imprastiate in atac au fost afisate drept atacuri pe meniul Armata.
Sus In jos
Valentyna
Admin
Valentyna


Numarul mesajelor : 38
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/01/2009

informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: informatii si pareri despre noua versiune a jocului   informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 2 EmptyMar Feb 03, 2009 5:49 am

Informatii de la iskander: Idea study Wink

Dupa cum promisesem am facut un studiu asupra unitatilor pe versiunea nou :

puncte de atac disponibile la 1gold/h (valorile mai mari sunt mai bune) - am adaugat si bonusul de1.3 unde era cazul

aruncator cu prastia 3.33
spadasin 7.02
phalanx 2.5
arcas 5.12
tragator 8.58
girocopter 5
gigant 6.46
bombardier 11.61

puncte de defensiva disponibile la 1 gold/h (valorile mai mari sunt mai bune) am adaugat si bonusul de 1.3 unde era cazult

aruncator 3
spadasin 3
phalanx 7.3
arcas 4.2
tragator 2.7
girocopter 4.2
gigant 5.3
bombardier 2.6



lemne/sulf pentru un punct de atac (valorile mai mici sunt mai bune)-am uitat sa adaug bonusul unde era cazul Smile)

aruncator 3.9 / 0
spadasin 1 / 1.33
phalanx 2.5 / 2.6
arcas 1.29 / 1.85
tragator 1.09 / 1.84
girocopter 1.78 / 3.28
gigant 1.86 / 2.42
bombardier 1.15 / 2.38


lemne/sulf pentru un punct de aparare (valorile mai mici sunt mai bune)-am uitat sa adaug bonusul unde era cazul Smile)


aruncator 4.3 / 0
spadasin 1.8 / 2.4
phalanx 1 / 1.15
Arcas 2 / 2.92
Tragator 2.66 / 4.51
Girocopter 2.11 / 3.9
Gigant 0.65 / 2.9
Bombardier 3.97 / 8.02


Toate calculele sunt facute pentru unitati cu upgradeuri la maxim , asta presupune alte costuri in aur si cristal , dar nu le-am mai facut pentru ca nu mai am datele respective.

Concluzie :
-cea mai proasta si scumpa unitate : aruncatorul cu prastia
-cea mai buna unitate pentru atac :bombardier , urmata foarte aproape de tragator
-cea mai buna unitate pentru aparare : phalanx
-cea mai versatila unitate : girocopterul , dar si arcasul pentru cei mai mici.


Asadar cei mai mici si care sunt si mai prost pozitionati geografic , va recomand sa faceti cat mai multi phalanx , si totodata sa ridicati zidurile la nivel cat mai mare.

Zidurile pe versiunea noua sunt inimaginabil de scumpe , asa ca orice upgrade facut acum va economiseste foarte multi bani.
Sus In jos
iskander
Moderator
Moderator
iskander


Numarul mesajelor : 77
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti/Craiova
Joburi/Distractii : Student - GAMING
Data de inscriere : 21/01/2009

informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: informatii si pareri despre noua versiune a jocului   informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 2 EmptyMar Feb 03, 2009 9:42 pm

informatii de la iskander Smile)

ce baiat bun Smile) face munca patriotica Smile)




Acum am facut si un studiu asupra navelor de razboi.


Puncte de atac disponibile la pretul de 1gold/h (valorile mai mari sunt mai bune) :


Berbec : 2,4
Balista : 1.42
Aruncatoare de flacari : 3.7
Catapulta : 1.5
Berbec cu vasla circulara : 4,84
Mortier : 1.56
Submarin 4,1


Puncte de aparare disponibile la pretul de 1gold/h ( valorile mai mari sunt mai bune) :


Berbec : 1.3
Balista : 2.5
Aruncatoare : 1.3
Catapulta : 3
Berbec Vc : 1,1
Mortier : 4
Submarin : 1.6


Lemn/sulf necesar pentru a un punct de atac ( valorile mai mici sunt mai bune ) :

Berber : 2.8 / 1,7
Balista 4,2 / 3,35
Aruncatoare 0.9 / 1,6
Catapulta 3,2 / 3,5
Berbec Vc 0,5 / 1,6
Mortier 2,1 / 4,7
Submarin 1,2 / 2,29


Lemn/ sulf necesar pentru un punct de aparare ( valorile mai mici sunt mai bune ) :


Berbec 5,1/3,2
Balista 2,4 / 1,9
Aruncatoare 2,5 / 4,7
Catapulta 1,6 / 1,8
Berbec Vc 2,4 / 6,9
Mortier 0,8 / 1,8
Submarin 3,1 / 5,7




Toate calculele sunt facute pentru unitati cu upgradeuri la maxim si am tinut cont unde era cazul de bons.
In cazul submarinului nu este necesar sulf ci cristal.


Cea mai buna nava de atac : Berbecul cu vasla circulara , urmat de submarine si aruncatorul de flacari

Cea mai buna nava de aparare : mortierul , urmat de catapulta


Dupa cum observati navele mai bune vin odata cu cercetari mai avansate ( spre deosebire de unitatile terestre) , asa ca faceti sute de falanx si dati drumul la cercetari , in sectiunea Calatorie Pe Mare , ca sa aveti disponibile cat mai curand unitati performante. Pana atunci baliste pt aparare cu duimul.
Sus In jos
Valentyna
Admin
Valentyna


Numarul mesajelor : 38
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/01/2009

informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: informatii si pareri despre noua versiune a jocului   informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 2 EmptyMar Feb 03, 2009 10:11 pm

da, baiat bun face munca patriotica pentru populatia EMPIRE cheers
...pai nu degeaba e generalul aliantei, nu? Wink
este apreciat de jucatorii cu experienta si ar trebui sa fie apreciat si de cei noi si mici bounce
Sus In jos
Maresalul
Moderator
Moderator
Maresalul


Numarul mesajelor : 7
Varsta : 35
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : Facultatea & Pescuitul
Data de inscriere : 21/01/2009

informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: informatii si pareri despre noua versiune a jocului   informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 2 EmptyMier Feb 04, 2009 6:25 pm

Oameni buni, greu se mai incarca in noua versiune...
Sus In jos
ezemy
Moderator
Moderator
ezemy


Numarul mesajelor : 37
Varsta : 41
Localizare : Braila
Data de inscriere : 19/01/2009

informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: informatii si pareri despre noua versiune a jocului   informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 2 EmptyMier Feb 04, 2009 6:31 pm

dragii mei
ciudar dar........la mine se inkrca mai repde fatza de 0.2.8
Sus In jos
Maresalul
Moderator
Moderator
Maresalul


Numarul mesajelor : 7
Varsta : 35
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : Facultatea & Pescuitul
Data de inscriere : 21/01/2009

informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: informatii si pareri despre noua versiune a jocului   informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 2 EmptyMier Feb 04, 2009 6:34 pm

O fi de la netul meu, dar am inteles k si Dianei i se incarca greu...
Sus In jos
ezemy
Moderator
Moderator
ezemy


Numarul mesajelor : 37
Varsta : 41
Localizare : Braila
Data de inscriere : 19/01/2009

informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: informatii si pareri despre noua versiune a jocului   informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 2 EmptyMier Feb 04, 2009 6:35 pm

mamaaaaaa am tot la maxim (resurse si cercetare) si sunt pe +
f tare frate
dar la armata in loc de 5800 am 1665
Sus In jos
ezemy
Moderator
Moderator
ezemy


Numarul mesajelor : 37
Varsta : 41
Localizare : Braila
Data de inscriere : 19/01/2009

informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: informatii si pareri despre noua versiune a jocului   informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 2 EmptyMier Feb 04, 2009 6:38 pm

breeeeeeee
astia pt 3 zile si 14 ore la cercetare (Podgorie) imi cer 143549 cristal
phoaaaaaaaaa
Sus In jos
Maresalul
Moderator
Moderator
Maresalul


Numarul mesajelor : 7
Varsta : 35
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : Facultatea & Pescuitul
Data de inscriere : 21/01/2009

informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: informatii si pareri despre noua versiune a jocului   informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 2 EmptyMier Feb 04, 2009 6:39 pm

Se zicea k o sa scada nivelul la magazie , dar din cate vad eu a crescut....f tare
Sus In jos
iskander
Moderator
Moderator
iskander


Numarul mesajelor : 77
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti/Craiova
Joburi/Distractii : Student - GAMING
Data de inscriere : 21/01/2009

informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: informatii si pareri despre noua versiune a jocului   informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 2 EmptyMier Feb 04, 2009 6:49 pm

se incarca infect pentru ca serverul floodat , din cauza schimbarii softului , e extrem de greu sa faci schimbarea asta din mers , si dureaza pana se implementeaza corect .
Sus In jos
iskander
Moderator
Moderator
iskander


Numarul mesajelor : 77
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti/Craiova
Joburi/Distractii : Student - GAMING
Data de inscriere : 21/01/2009

informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: informatii si pareri despre noua versiune a jocului   informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 2 EmptyMier Feb 04, 2009 6:51 pm

Maresalul a scris:
Se zicea k o sa scada nivelul la magazie , dar din cate vad eu a crescut....f tare

creste aritmetic 8000 pe nivel . darr daca aveai magazii de nivel 30 ti-a cam scazut capacitatea. bine nu cred ca e cazul nostru , dar o sa fie candva
Sus In jos
iskander
Moderator
Moderator
iskander


Numarul mesajelor : 77
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti/Craiova
Joburi/Distractii : Student - GAMING
Data de inscriere : 21/01/2009

informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: informatii si pareri despre noua versiune a jocului   informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 2 EmptyMier Feb 04, 2009 6:53 pm

double post sry
Sus In jos
Maresalul
Moderator
Moderator
Maresalul


Numarul mesajelor : 7
Varsta : 35
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : Facultatea & Pescuitul
Data de inscriere : 21/01/2009

informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: informatii si pareri despre noua versiune a jocului   informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 2 EmptyMier Feb 04, 2009 6:55 pm

Da, am vazut....m-am si speriat....mi-au aparut oameni inotand si stand pe plaja sub umbrelute...
Sus In jos
diana67x
Moderator
Moderator
diana67x


Numarul mesajelor : 88
Varsta : 56
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : fiica-mea
Data de inscriere : 17/01/2009

informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: informatii si pareri despre noua versiune a jocului   informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 2 EmptyMier Feb 04, 2009 6:58 pm

deci primele concluzii (care inca nu mi-s clare complet)
1. se incarca extrem de greu orice (ceea ce nu-mi place absolut deloc si si ma face sa injur)
2. dintre membrii inregistrati suntem pe-aici doar 2-3-4.... (deh... obisnuinta)
si...am dat acu' primul ja in noua versiune...:d sa vad cu se se intorc ai mei (e drept ca mi-am prins nitzel urechile in bara de jos , am trimis si eu cate nave am considerat, cam dupa ureche...sa vad ce se intampla)...
(macar m-am facut cu ceva aur de aseara pana azi, ultimele jafuri au fost productie la gold)
Sus In jos
ezemy
Moderator
Moderator
ezemy


Numarul mesajelor : 37
Varsta : 41
Localizare : Braila
Data de inscriere : 19/01/2009

informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: informatii si pareri despre noua versiune a jocului   informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 2 EmptyMier Feb 04, 2009 6:59 pm

Maresalul a scris:
Da, am vazut....m-am si speriat....mi-au aparut oameni inotand si stand pe plaja sub umbrelute...

oamenii stau pe plaja pt k fug de la tine - nu le-ai dat vin
nu ii crede k vor sa faca plaja - e doar de fatzada
sa vezi la noapte fug
Sus In jos
ezemy
Moderator
Moderator
ezemy


Numarul mesajelor : 37
Varsta : 41
Localizare : Braila
Data de inscriere : 19/01/2009

informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: informatii si pareri despre noua versiune a jocului   informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 2 EmptyMier Feb 04, 2009 7:01 pm

MIE IMI MERGE FFFFFFFFFF BINE
CIUDAT RAU
Sus In jos
Maresalul
Moderator
Moderator
Maresalul


Numarul mesajelor : 7
Varsta : 35
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : Facultatea & Pescuitul
Data de inscriere : 21/01/2009

informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: informatii si pareri despre noua versiune a jocului   informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 2 EmptyMier Feb 04, 2009 7:03 pm

Da....stau f prost la satisfactie......asta e... ap....aveam la aur +1500 pe fiecare colonie....Asa s-a intamplat si la voi?
da, suntem putini pe forum.....si cred k asa o sa fie mereu.....le e lene sa stea si pe forum si pe ikariam...
Sus In jos
diana67x
Moderator
Moderator
diana67x


Numarul mesajelor : 88
Varsta : 56
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : fiica-mea
Data de inscriere : 17/01/2009

informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: informatii si pareri despre noua versiune a jocului   informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 2 EmptyMier Feb 04, 2009 7:06 pm

mai m nitzel si dau cu pc-ul de pereti de draci !
asa ca....iertare dc intarzai cu rasp, dar merge infect de aiurea
asa e la toti???? (ca sa trec de la un oras la altul imi ia cel putin 3-4 minute!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)
Sus In jos
iskander
Moderator
Moderator
iskander


Numarul mesajelor : 77
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti/Craiova
Joburi/Distractii : Student - GAMING
Data de inscriere : 21/01/2009

informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: informatii si pareri despre noua versiune a jocului   informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 2 EmptyMier Feb 04, 2009 7:07 pm

mie mi-au crescut veniturile.

cat despre satisfactie trebuie sa fiu rau , vedeti daca se spameaza circulara ? nu citeste nimeni ce e important . am pus si pe forum si pe circulara sa cRESTETI TAVERNELE MULt , in locul vostru nu m-as mai plange de satisfactie. trebuia sa ascultati cand v-am spus , si acum erati cu cetatenii la taverne si cantati .
Sus In jos
iskander
Moderator
Moderator
iskander


Numarul mesajelor : 77
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti/Craiova
Joburi/Distractii : Student - GAMING
Data de inscriere : 21/01/2009

informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: informatii si pareri despre noua versiune a jocului   informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 2 EmptyMier Feb 04, 2009 7:09 pm

diana67x a scris:
mai m nitzel si dau cu pc-ul de pereti de draci !
asa ca....iertare dc intarzai cu rasp, dar merge infect de aiurea
asa e la toti???? (ca sa trec de la un oras la altul imi ia cel putin 3-4 minute!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)


poti sa-l arunci da o sa-ti para rau dupa aceea , nu e vina lui saracu' el trage ca un rob , dar serverul e floodat si deci merge greu. ce a facut gf azi , daca veneau si-mi cereau sa implementez eu , fara o carutza de bani nici nu ma gandeam , si ganditi-va ca ei fac toata chestia asta aproape pe degeaba , singurele venituri venind din ambrozie , care nu este prea cautata
Sus In jos
iskander
Moderator
Moderator
iskander


Numarul mesajelor : 77
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti/Craiova
Joburi/Distractii : Student - GAMING
Data de inscriere : 21/01/2009

informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: informatii si pareri despre noua versiune a jocului   informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 2 EmptyMier Feb 04, 2009 7:12 pm

AM FURAT IN DRACI !!! IN DRACI !!! si vad ca multa lume face la fel . keep it going .

ma intorc la munca Sad Sad vb pe la 9
Sus In jos
Maresalul
Moderator
Moderator
Maresalul


Numarul mesajelor : 7
Varsta : 35
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : Facultatea & Pescuitul
Data de inscriere : 21/01/2009

informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: informatii si pareri despre noua versiune a jocului   informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 2 EmptyMier Feb 04, 2009 7:14 pm

casa dulgherului trebuie facuta in fiecare oras sau e de ajuns intr-unul?
Sus In jos
Continut sponsorizat





informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: informatii si pareri despre noua versiune a jocului   informatii si pareri despre noua versiune a jocului - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
informatii si pareri despre noua versiune a jocului
Sus 
Pagina 2 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Ikariam-despre joc
» recomandari(despre orice)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Alianta Empire :: Lumea Alpha :: Forumul Empire-
Mergi direct la: