Alianta Empire
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Alianta Empire

forumul Aliantei Empire
 
AcasaAcasa  GalerieGalerie  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Anunturi , diverse

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
1024
Moderator
Moderator
1024


Numarul mesajelor : 57
Localizare : Moreni/Constanta
Joburi/Distractii : pescuit , calatorii
Data de inscriere : 17/01/2009

Anunturi , diverse Empty
MesajSubiect: Anunturi , diverse   Anunturi , diverse EmptyDum Feb 08, 2009 8:47 am

Kalu este inactiv. Mare mirare !
Pentru Valentyna, generalu & Co : daca il ataca cineva si sunt pe faza , eu il ajut . Numai sa-mi dati un semnal la Iedera (71.79 )
Si urez bafta tuturor ! Mi-a facut placere ca am fost alaturi de voi . Pe undeva regret ca am plecat , dar asta este , uneori faci si lucruri pe care nu le-ai vrea .
Sus In jos
http://clubdeclub.wordpress.com/
Admin
Admin
Admin


Numarul mesajelor : 21
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/01/2009

Anunturi , diverse Empty
MesajSubiect: Re: Anunturi , diverse   Anunturi , diverse EmptyDum Feb 08, 2009 8:56 pm

Shocked mare mirare...KALU e ACTIV...a intrat azi
a fost atacat de cateva ori saracu' Crying or Very sad dar e activ...oricum nu il dam afara are punctaj f. mare
...sa stii k te asteptam cu bratele deschise cheers ....dar poate k orgoliul nu te lasa sa te intorci...
...oricum acum e mult mai liniste in alianta, am mai crescut in top (55), am mai modificat gradele si pagina interna, e mult mai bine
p.s. am scos gradele alea...k si asa nu facea cam nimeni nimic din ce scria in fisa postului...
..acum toti sunt "Membru"

...iar cine vrea sa faca ceva pentru binele aliantei,face de bunavoie, nu obligat sau impins de la spate k inainte
Sus In jos
https://alianta-empire.forumgratuit.ro
1024
Moderator
Moderator
1024


Numarul mesajelor : 57
Localizare : Moreni/Constanta
Joburi/Distractii : pescuit , calatorii
Data de inscriere : 17/01/2009

Anunturi , diverse Empty
MesajSubiect: Re: Anunturi , diverse   Anunturi , diverse EmptyLun Feb 09, 2009 7:51 am

sa stii ca m-am mirat ca este inactiv si eram convins ca va ramane in alianta.
eu m-am oferit sa ajut , dupa cum bine s-a inteles , si as ajuta pe oricine dim EMP , fie cu resurse , fie cu armata .

KALU are un defect : este putin comucativ , mut : tace si face . fata de ceilalti din zona mea.....care nu numai ca le bagam in traista , dar...... nu vroiam multumiri , vroiam activitate si comunicare

nu este vorba de niciun orgoliu .dar stii bine ce nu mi-a convenit .

stiu bine pe ce loc sunteti si cati membrii ,si va urez sa urcati si mai mult .

ma bucur ca este liniste in alianta , la mine nu este liniste . daca nu ai un semn al unei aliante sub oras , esti atacat mereu . cat am fost in EMP am fost atacat doar de incepatori in ale jocului . acum sunt atacat de cei avizati , ma vad singur si cred ca sunt o prada usoara.

si, ca sa ma laud un pic , am multe propuneri de a intra in multe aliante . le-am refuzat cu fel de fel de motivatii : ca de abia am iesit dintr-una , ca ma mai gandesc , ca imi este bine asa.....sunt unii de la N-TER care ma tot bat la cap . le-am zis ca intru la ei daca fac tratat de pace cu voi. stii ce au zis ? ca ei fac tratate doar cu cei mai puternici ca ei .

asa ca deveniti puternici ! mai puternici ca N-TER . asa nu mai intru nici la ei .

hai, sa aveti bafta!
Sus In jos
http://clubdeclub.wordpress.com/
1024
Moderator
Moderator
1024


Numarul mesajelor : 57
Localizare : Moreni/Constanta
Joburi/Distractii : pescuit , calatorii
Data de inscriere : 17/01/2009

Anunturi , diverse Empty
MesajSubiect: Re: Anunturi , diverse   Anunturi , diverse EmptyLun Feb 09, 2009 7:53 am

PS : ai zis ca schimbi si tu ordinea asta de citire . pe mine , unul , ma doare capul ! si asta ptr ca intru pe multe forumuri , toate sunt la fel , numai asta este sucit .

PPS : am mai intrat si pe alte forumuri ale altor aliante . asta al EMP este cel mai tare ! cu ceva mai multa activitate ar fi si mai bine.
Sus In jos
http://clubdeclub.wordpress.com/
Admin
Admin
Admin


Numarul mesajelor : 21
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/01/2009

Anunturi , diverse Empty
MesajSubiect: Re: Anunturi , diverse   Anunturi , diverse EmptyLun Feb 09, 2009 11:54 am

1024 a scris:
PS : ai zis ca schimbi si tu ordinea asta de citire . pe mine , unul , ma doare capul ! si asta ptr ca intru pe multe forumuri , toate sunt la fel , numai asta este sucit .

PPS : am mai intrat si pe alte forumuri ale altor aliante . asta al EMP este cel mai tare ! cu ceva mai multa activitate ar fi si mai bine.

scratch adik cum sa fie ordinea de citire?? Question
de la cel mai vechi...la cel mai recent, adik cum era inainte....sau daca nu, atunci te rog sa fi mai explicit
Sus In jos
https://alianta-empire.forumgratuit.ro
1024
Moderator
Moderator
1024


Numarul mesajelor : 57
Localizare : Moreni/Constanta
Joburi/Distractii : pescuit , calatorii
Data de inscriere : 17/01/2009

Anunturi , diverse Empty
MesajSubiect: Re: Anunturi , diverse   Anunturi , diverse EmptyLun Feb 09, 2009 12:07 pm

Pagina 1 este si pagina primului post......pagina 4 , de exemplu , care sa zicem este ultima , este pagina la ce s-a scris ultima oara , de ex eu acum , daca topicul asta ar avea 4 pagini .
Din mail-ul pe care il primesc eu despre un subiect sa se deschida ultima pagina , a 4a in cazul nostru .
Uita-te pe forumul misiuneacasa , de exemplu .
Sus In jos
http://clubdeclub.wordpress.com/
Admin
Admin
Admin


Numarul mesajelor : 21
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/01/2009

Anunturi , diverse Empty
MesajSubiect: Re: Anunturi , diverse   Anunturi , diverse EmptyLun Feb 09, 2009 12:38 pm

...aha, m-am uitat pe misiuneacasa, forumul este la fel ca al nostru...
...am inteles ce vrei tu sa zici
dar nu prea vad avantajele, k asa a fost inainte, apareau intai mesajele cele mai vechi si la urma cele mai recente, dar parea proasta e ca se deschidea prima pagina nu ultima cu cel mai recent post
...o sa incerc sa fac niste modificari (desi nu prea ma pricep la administrat si moderat forumuri)
... silent asta e primul forum pe care l-am facut in viata mea

p.s. daca ai stii ce bine mi-a prins k mi-ai dat adresa forumului ''misiunea casa'', chiar am inceput sa am probleme si eu cu condensul si mucegaiul, din cauza termopanelor, desi aerisesc f. mult
...am vazut niste sfaturi cu privire la aceasta problema,diferite tipuri de izolatii
Sus In jos
https://alianta-empire.forumgratuit.ro
1024
Moderator
Moderator
1024


Numarul mesajelor : 57
Localizare : Moreni/Constanta
Joburi/Distractii : pescuit , calatorii
Data de inscriere : 17/01/2009

Anunturi , diverse Empty
MesajSubiect: Re: Anunturi , diverse   Anunturi , diverse EmptyLun Feb 09, 2009 12:52 pm

dupa ce o sa stai mai mult pe misiuneacasa ai sa vezi avantajele. vezi ca acolo tot 1024 sunt Very Happy
Sus In jos
http://clubdeclub.wordpress.com/
1024
Moderator
Moderator
1024


Numarul mesajelor : 57
Localizare : Moreni/Constanta
Joburi/Distractii : pescuit , calatorii
Data de inscriere : 17/01/2009

Anunturi , diverse Empty
MesajSubiect: Re: Anunturi , diverse   Anunturi , diverse EmptyLun Feb 09, 2009 12:55 pm

Are cineva idee de taxarea bunurilor cumparate din SUA ? Sau primeste cineva pachete din state ? Ca sa intreb daca este un vames pe aici......ca asta ma intereseaza, vamuirea.
Sus In jos
http://clubdeclub.wordpress.com/
Admin
Admin
Admin


Numarul mesajelor : 21
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/01/2009

Anunturi , diverse Empty
MesajSubiect: Re: Anunturi , diverse   Anunturi , diverse EmptyLun Feb 09, 2009 12:58 pm

abia te gasi... bounce
da unde vrei sa iti faci put de nu nu mai exista pe acolo??
p.s.: ce pricepi la moderat forumuri?? Wink
Sus In jos
https://alianta-empire.forumgratuit.ro
1024
Moderator
Moderator
1024


Numarul mesajelor : 57
Localizare : Moreni/Constanta
Joburi/Distractii : pescuit , calatorii
Data de inscriere : 17/01/2009

Anunturi , diverse Empty
MesajSubiect: Re: Anunturi , diverse   Anunturi , diverse EmptyLun Feb 09, 2009 3:15 pm

Admin a scris:
abia te gasi... bounce
da unde vrei sa iti faci put de nu nu mai exista pe acolo??
p.s.: ce pricepi la moderat forumuri?? Wink

cei cu putul, cei cu mine ? putul il fac la viitoarea mea casa de vacanta . fiind petrolist.....fac pe petrolistul si acasa .

nu am moderat forumuri pana acum . dar ce-i greu la asta ? timp sa ai .
Sus In jos
http://clubdeclub.wordpress.com/
1024
Moderator
Moderator
1024


Numarul mesajelor : 57
Localizare : Moreni/Constanta
Joburi/Distractii : pescuit , calatorii
Data de inscriere : 17/01/2009

Anunturi , diverse Empty
MesajSubiect: Re: Anunturi , diverse   Anunturi , diverse EmptyVin Feb 13, 2009 3:15 am

Am revenit in alianta!
De ce am plecat : pentru ca unii vroiau sa o desfiinteze , sa ne unim , sa devenim wing , etc .
De ce am revenit : pur si sinplu pentru ca imi lipseati , voi toti . Am avut o mie si una de propuneri de a intra in alte aliante . Nu am vrut sa intru in vreuna si apoi sa fiu nevoit sa va atac , in cazul in care era un razboi intre EMP si respectiva alianta.
Asa ca bine v-am (re)gasit !
Sus In jos
http://clubdeclub.wordpress.com/
Valentyna
Admin
Valentyna


Numarul mesajelor : 38
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/01/2009

Anunturi , diverse Empty
MesajSubiect: Re: Anunturi , diverse   Anunturi , diverse EmptyVin Feb 13, 2009 6:47 am

cheers bounce bine ai revenit printre noi...si sper sa nu mai pleci Very Happy
...imi (ne) era dor de sfaturile tale study
Sus In jos
diana67x
Moderator
Moderator
diana67x


Numarul mesajelor : 88
Varsta : 56
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : fiica-mea
Data de inscriere : 17/01/2009

Anunturi , diverse Empty
MesajSubiect: Re: Anunturi , diverse   Anunturi , diverse EmptyVin Feb 13, 2009 9:51 am

Bine-ai revenit generale!
Sus In jos
Valentyna
Admin
Valentyna


Numarul mesajelor : 38
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/01/2009

Anunturi , diverse Empty
MesajSubiect: Re: Anunturi , diverse   Anunturi , diverse EmptyVin Feb 13, 2009 4:36 pm

...Fratilor, cand am dat mesajul k se cauta stapan credeam k se va inghesui lumea, k se va calca in picioare pentru postul de "Stapan"...si cand colo nimeni nu zice nimic....toti fugiti
...atunci poate intelegeti de ce vreau si eu sa fug de el, mi-a ajuns atatea luni de cand sunt stapan

...chiar nu se simte nimeni in stare sa preia conducera aliantei???

...hei, baieti parca va placea sa conduceti lumea, acum ce faceti? fugiti si voi

...daca nu se va gasi nimeni pentru postul de stapan pana luni, eu ma las de joc Sad
Sus In jos
Valentyna
Admin
Valentyna


Numarul mesajelor : 38
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/01/2009

Anunturi , diverse Empty
MesajSubiect: Re: Anunturi , diverse   Anunturi , diverse EmptyVin Feb 13, 2009 4:51 pm

...astept pana diseara si daca ade vrea sa fie stapan si nimeni nu se opune pana la ora 22 atunci eu voi incepe sa-l ajut cu resurse pt construirea ambasadelor

...daca mai exista doritori atunci sa se afirme si vom supune la vot

...conditie: noul stapan va trebui sa repartizeze posturile:diplomat,secretar si general, nu sa le tina pentru el
...le poate lua temporar atunci cand este nevoie si apoi le va da inapoi
Sus In jos
1024
Moderator
Moderator
1024


Numarul mesajelor : 57
Localizare : Moreni/Constanta
Joburi/Distractii : pescuit , calatorii
Data de inscriere : 17/01/2009

Anunturi , diverse Empty
MesajSubiect: Re: Anunturi , diverse   Anunturi , diverse EmptyVin Feb 13, 2009 11:16 pm

diana67x a scris:
Bine-ai revenit generale!

multumesc , diana ! am ramas surprins de ce progrese ai facut.
Sus In jos
http://clubdeclub.wordpress.com/
1024
Moderator
Moderator
1024


Numarul mesajelor : 57
Localizare : Moreni/Constanta
Joburi/Distractii : pescuit , calatorii
Data de inscriere : 17/01/2009

Anunturi , diverse Empty
MesajSubiect: Re: Anunturi , diverse   Anunturi , diverse EmptySam Feb 14, 2009 9:51 pm

Donati resurse pentru cresterea aliantei noastre . Nu conteaza cantitatea !

Alte aliante impun o anumita cota regulata . Nu zic ca este bine sau rau , dar unul singur nu poate duce toata alianta . Cine nu crede poate sa incerce.

Valentyna ramane sa spune unde trimitem resurse : lemn si marmura .
Sus In jos
http://clubdeclub.wordpress.com/
diana67x
Moderator
Moderator
diana67x


Numarul mesajelor : 88
Varsta : 56
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : fiica-mea
Data de inscriere : 17/01/2009

Anunturi , diverse Empty
MesajSubiect: Re: Anunturi , diverse   Anunturi , diverse EmptySam Feb 14, 2009 11:18 pm

valentyna are o mica problema, cred. Nu indrazneste sa ceara !
paiiii.... pe circulara aliantei ar trebui sa tinem socoteala pt rss de care e nevoie (nu doar acum ci permanent) pt a ne pastra si alianta si punctele de diplomatie....si tot ce tine de alianta.
Sus In jos
Valentyna
Admin
Valentyna


Numarul mesajelor : 38
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/01/2009

Anunturi , diverse Empty
MesajSubiect: Re: Anunturi , diverse   Anunturi , diverse EmptyDum Feb 15, 2009 7:04 am

diana67x a scris:
valentyna are o mica problema, cred. Nu indrazneste sa ceara !
paiiii.... pe circulara aliantei ar trebui sa tinem socoteala pt rss de care e nevoie (nu doar acum ci permanent) pt a ne pastra si alianta si punctele de diplomatie....si tot ce tine de alianta.

s-ar putea sa ai dreptate!
..dar sincer este cam rusinos k stapanul aliantei dar si cel mai mare/dezvoltat la punctaj sa ceara resurse celor mai mici ca el Embarassed

p.s. silent si cand eram mai mica sau printre cei mici (cand eram in SRT, dar nu numai), nu ceream, preferam sa cumpar sau sa schimb, asta daca nu asteptam sa creasca resursele iar jafurile nu imi erau deajuns

...ar trebui sa ii ajut pe cei mai mici k mine, nu sa le cer resurse,sa ma ajute ei pe mine Embarassed
Sus In jos
Continut sponsorizat





Anunturi , diverse Empty
MesajSubiect: Re: Anunturi , diverse   Anunturi , diverse Empty

Sus In jos
 
Anunturi , diverse
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Alianta Empire :: Lumea Alpha :: Forumul Empire-
Mergi direct la: