Alianta Empire
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Alianta Empire

forumul Aliantei Empire
 
AcasaAcasa  GalerieGalerie  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Cunoasteti colegii

In jos 
+6
1024
diana67x
Atena
iskander
Valentyna
ade007
10 participanți
AutorMesaj
ade007
Moderator
Moderator



Numarul mesajelor : 26
Varsta : 34
Localizare : Braila/Galati (depinde)
Joburi/Distractii : Job??? student //// Distractii: IKARIAM
Data de inscriere : 16/01/2009

Cunoasteti colegii Empty
MesajSubiect: Cunoasteti colegii   Cunoasteti colegii EmptyMier Ian 28, 2009 1:46 pm

Salut la toti.
in ikariam ma stiti de ade 007.
in rest sunt Adelin. incantat de cunostinta.
stau in braila(mai des acum datorita sesiunii) dar si in galati la facultate.
Sus In jos
Valentyna
Admin
Valentyna


Numarul mesajelor : 38
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/01/2009

Cunoasteti colegii Empty
MesajSubiect: Re: Cunoasteti colegii   Cunoasteti colegii EmptyMier Ian 28, 2009 3:46 pm

...bravo ade! cheers ai deschis rubrica "Cunoasteti colegii'....o surpriza placuta si neasteptata Very Happy
Sus In jos
iskander
Moderator
Moderator
iskander


Numarul mesajelor : 77
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti/Craiova
Joburi/Distractii : Student - GAMING
Data de inscriere : 21/01/2009

Cunoasteti colegii Empty
MesajSubiect: Re: Cunoasteti colegii   Cunoasteti colegii EmptyMier Ian 28, 2009 5:03 pm

Salut , irl sunt Mihai , am 20 de primaveri , si inca vreo 20 de veri Smile) , 29.04.1988 , student , hobby gaming (DotA mostly) altceva ...hmmmm aaa da id de mess tonceamihai(da sunt invi majoritatea timpului asa ca nu e prea util) , a si care ai cont pe lumea eta pe serverul romanesc , sau beta pe .org spuneti conturile si o sa va farmez cu placere Smile) Razz
Sus In jos
Atena
Moderator
Moderator



Numarul mesajelor : 2
Varsta : 43
Localizare : Alba Iulia
Data de inscriere : 17/01/2009

Cunoasteti colegii Empty
MesajSubiect: Re: Cunoasteti colegii   Cunoasteti colegii EmptyJoi Ian 29, 2009 10:00 am

Salutare, joc Ikariam sub numele Atena, in viata reala ma numesc Mihaela. M-am nascut in Ramnicu-Valcea, dar acum locuiesc in Alba Iulia (soarta, ce sa-i faci, aici mi-am cunoscut jumatatea I love you ) Tocmai am mai imbatranit un an (cu ocazia asta va mai multumesc o data tuturor celor care m-ati felicitat pentru ziua mea cheers ) asa ca acum am venerabila varsta de 28 de ani. Dar cum cineva spunea ca varsta reala e aceea pe care simti ca o ai pot spune ca am in jur de 18 ani geek Acum nu stiu ce sa mai scriu, asa ca va pup pe toti si mai vorbim.
Sus In jos
diana67x
Moderator
Moderator
diana67x


Numarul mesajelor : 88
Varsta : 56
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : fiica-mea
Data de inscriere : 17/01/2009

Cunoasteti colegii Empty
MesajSubiect: Re: Cunoasteti colegii   Cunoasteti colegii EmptyVin Ian 30, 2009 12:49 am

Va salut pe toti... .numele pe care m-am inscris pe ikariam e si numele real (ma rog, o parte din el :p)
ATENA ! (Mihaela) Ca nu ti-am spus nimic de ziua ta, sau ...after tomorrow... imi pare rau, sper sa nu fie prea tarziu si acum....(dar mai bine mai tarziu decat deloc) (e drept ca n-am mai intrat pe forumul aliantei in ultimele 4-5 zile)
sa ai parte de toate relele pe care mi le doresc mie, si de bucuriile, succesele, norocul, iubirea toata si tot ce e frumos si implinit, asa cum le am eu .(dc eu nu ma plang ca am facut 41 de ani....tu nici sa nu indraznesti sa pomenesti de varsta ta atata timp cat te simti de 18 ))

si.... intrucat am gasit mereu explicatii/interpretari/asocieri (diverse!) intre nume/prezente etc etc........ce ar fi atena versus diana ???  (la personalitati ma refer)


Revenind: am varsta (fizica, reala :p) pe care o stiti deja :p (am pomenit-o mai sus) – e drept ca asta e doar in actele civile, nu si in realitate :d (dupa cum spune si sotul si fiica mea - si cum majoritatea decide, consider/am ajuns la concluzia ca tre’ sa le dau dreptate..... – nu sunt decat un “plod” la etape diferite, pe sarite, in alta zi altfel ) .Varsta emotionala, pt noi, cei din familia noastra, conteaza mai mult decat anii adunati , aritmetic, pe hartiile de stare civila.


Ma bucur enorm ca traiesc (fie si partial, aici, cu voi) si bune si rele, si frecusuri si impliniri..... si “succesuri” (in plan virtual,’f course)... cu ikariam si...38-39-40 etc de prieteni
Am o bucurie de copil afland / stiind ca aici suntem egali (asa ar trebui – din punctul meu de vedere) chiar dc ai 14 sau 40 de ani....
Ma bucur ca stiu sa ma bucur de ikariam si de prezenta voastra (cu tot ce cuprinde aceasta : controverse, discutii, contradictii.... pe ici pe colo cate o intepatura pe ici pe colo :p , unul/ unii care inteleg si dau dovada de inteligenta si nu judeca pripit.......) ... un singur prieten de mi-ar ramane in aceasta alianta m-ar convinge ca merita sa merg mai departe 

Ma bucur ca va cunosc....pe toti (si cand am spus toti chiar ma refer la TOTI!).
Nu sunt o fire ranchiunoasa, sunt doar impulsiva, reactionez la moment (sorry, sunt scorpion si asta cred ca ar spune multe, azi spun rautati – adica ce-mi vine la gura si gandesc, maine sunt dispusa sa recunosc dc am gresit cu impulsivitatea , care n-am ce sa-i fac....e nativa). Spun intotdeauna ce gandesc (desi uneori e posibil ca ulterior sa realizez c-am gresit), ulterior tre’ sa depun eforturi duble sa repar ce-am gresit cedand impulsivitatii.
Daca ieri m-am “spurcat”/certat cu cineva sunt dispusa ca maine sa uit, sa merg mai departe.... (functie de disponibilitati reciproce :d)

Am o fetita (hihihi: s-ar infuria sa stie ca o fac fetita, dar imediat i-ar trece pt ca stiu s-o “aburesc” :p) de 15 ani , care este minunea din viata mea. Cum am mai spus la un moment dat....am crescut inca o data, impreuna cu ea. (app: colegele ei o invidiaza toate pt relatia pe care o avem noi doua , nu ca mama si fiica, ci ca prietene)

Lucrez in mass media...(adicatelea zona crepusculara, din pct meu de vedere :d :d )

Si de aici incolo...m-am blocat. (adica nu mai stiu de unde sa continui :p...mai departe)


Aaa.... asta e pt emilia  (ca si completare la inf precedenta, pt ea :d)
Am facut aproape 2 ani naveta iasi - braila/galati , la fiecare 2 saptamani....Intre cele 2 orase.... braila (n-o spun sa te magulesc, in nici un caz) mi-a ramas ca orasul drag inimii mele...implicit oamenii de acolo. Desi a fost “ucigator” sa fac naveta (la fiece 2-3 sapt).... macar am ramas cu amintiri frumoase si calde . so....dupa ce-mi vine sotul, la primul drum la braila , as avea o mare placere, bucurie ...sa ne cunoastem. (si cd am spus ca ti-ai gresit cariera am spus-o la modul real :p :
Sus In jos
1024
Moderator
Moderator
1024


Numarul mesajelor : 57
Localizare : Moreni/Constanta
Joburi/Distractii : pescuit , calatorii
Data de inscriere : 17/01/2009

Cunoasteti colegii Empty
MesajSubiect: Re: Cunoasteti colegii   Cunoasteti colegii EmptyVin Ian 30, 2009 6:41 am

Gabi Tudor , va saluta!

" border="0" alt=""/>
Sus In jos
http://clubdeclub.wordpress.com/
Atena
Moderator
Moderator



Numarul mesajelor : 2
Varsta : 43
Localizare : Alba Iulia
Data de inscriere : 17/01/2009

Cunoasteti colegii Empty
MesajSubiect: Re: Cunoasteti colegii   Cunoasteti colegii EmptyVin Ian 30, 2009 10:18 am

Salutare, fratii mei din Ikariam. Trebuie neaparat sa va multumesc pentru faptul ca imi faceti mult mai usoare orele de stat la birou. Acum sunt intr-o dispozitie foarte buna, mi-e drag de voi toti si va invit pe toti la Alba Iulia lol!

Diana, iti multumesc mult pentru urari. Nu ma plang deloc pentru varsta pe care o am (ar fi chiar culmea sa incep sa fac figuri la numai 28 de ani), pentru ca am reusit sa strang multe amintiri frumoase in acesti ani si nu regret niciun minut din ei. Singurul lucru pe care mi-l mai doresc foarte tare acum este un copil care sa ne intregeasca familia. Asa ca felicitari tuturor care au copii si stiu sa se bucure de ei. Diana, fata ta e superba si am tot respectul pentru relatia pe care spui ca o aveti. Imi amintesc ca eu la 15 ani nu eram pe aceeasi lungime de unda cu mama mea.
Referitor la cele doua personalitati, Atena si Diana, pot spune ca sunt intr-un fel complementare (sa-mi spui, Diana, daca gresesc), avand in vedere ca Diana e zeita vanatorii si e mai impulsiva iar Atena e zeita intelepciunii Razz deci e mai calculata.

Acum inchei, ca ar fi cazul sa mai lucrez si eu ceva pe ziua de azi.
Sus In jos
ezemy
Moderator
Moderator
ezemy


Numarul mesajelor : 37
Varsta : 41
Localizare : Braila
Data de inscriere : 19/01/2009

Cunoasteti colegii Empty
MesajSubiect: Re: Cunoasteti colegii   Cunoasteti colegii EmptyVin Ian 30, 2009 11:40 am

Buna dragii mei,
Numele meu este Emilia si am 26 ani.
Lucrez la o firma in domeniul constructiilor (contracte, oferte bala blaaaa), cu toate k am termin fac u specializare "ingineria mediulu".
Nu sunt ink maritata, imi e frik de asta, dar anul asta.......mi-a pus gand rau prietenul (vorbim de 9 ani).
La fel k si Diana si Atena sunt o fire copilaroasa.

Acum pt Diana
Acum am citit si yo mesajul tau si........am ramas placut impresionata d ce ai scris.
In primul rand te felicit si yo pt relatia cu fiica ta, eu de asemenea ma impk f bine cu mama (cea mai buna prietena a mea), cu toate k in adolescenta ne-am mai "razboit" din cauza mea of course (abia acum am realizat asta, knd am crescut).
Mi-ar placea si mie sa ne cunoastem.
Pana acum nu am cunoscut-o dekt pe Valentyna care este o dulcik (o puuup pe aceasta cale).
Ma bucur si yo k am reusit sa-mi fac pr buni prin intermediul ikariam.
Sus In jos
alibaba
Moderator
Moderator
alibaba


Numarul mesajelor : 4
Varsta : 43
Localizare : buzau
Joburi/Distractii : fiica mea
Data de inscriere : 06/02/2009

Cunoasteti colegii Empty
MesajSubiect: Re: Cunoasteti colegii   Cunoasteti colegii EmptyVin Feb 06, 2009 12:42 am

in ikariam sunt alibaba ,in realitate Alina. sunt din Buzau sau mai corect spus de langa Buzau, am 28 de ani sunt casatorita si am o fetita de 1 an si 4 luni care imi face in fiecare zi viata mai frumoasa
Sus In jos
Admin
Admin
Admin


Numarul mesajelor : 21
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/01/2009

Cunoasteti colegii Empty
MesajSubiect: Re: Cunoasteti colegii   Cunoasteti colegii EmptyVin Feb 06, 2009 3:10 pm

...dragalasa si mumoasa fetita ta, Alina queen flower
Sus In jos
https://alianta-empire.forumgratuit.ro
alibaba
Moderator
Moderator
alibaba


Numarul mesajelor : 4
Varsta : 43
Localizare : buzau
Joburi/Distractii : fiica mea
Data de inscriere : 06/02/2009

Cunoasteti colegii Empty
MesajSubiect: Re: Cunoasteti colegii   Cunoasteti colegii EmptyVin Feb 06, 2009 5:48 pm

multumesc si a ta lafel
Sus In jos
ezemy
Moderator
Moderator
ezemy


Numarul mesajelor : 37
Varsta : 41
Localizare : Braila
Data de inscriere : 19/01/2009

Cunoasteti colegii Empty
MesajSubiect: Re: Cunoasteti colegii   Cunoasteti colegii EmptyVin Feb 06, 2009 8:44 pm

Admin a scris:
...dragalasa si mumoasa fetita ta, Alina queen flower



doi ingerasi mici: copilasii aliantei (valentyna si alibaba)
sa va traiask
de sigur si printesa dianei (o pup pe aceasta cale)
l
Sus In jos
grasunelzip
Moderator
Moderator



Numarul mesajelor : 2
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 25/03/2009

Cunoasteti colegii Empty
MesajSubiect: Re: Cunoasteti colegii   Cunoasteti colegii EmptyJoi Mar 26, 2009 11:50 am

Salut !

Ma numesc Dragos, am 23 de ani, cadru militar, necasatorit (fetelor sariti pe mine Cunoasteti colegii Tongue ), nu am copii
Pasiuni : motociclism, automobilism...si ar mai fi cateva :p
Ce
pot sa va mai spun : de fel sunt nonconformist .. Nu-mi caut jumatatea
sau sufletul pereche pe site-uri.Nu ascult manele.Nu ma uit la
telenovele si nici la teatru nu merg. Mananc seminte pe strada si scuip
cojile pe jos.

Teoretic instabil mental ....practic iremediabil Smile)

Cunoasteti colegii 8zn6Gy820915-02

Cunoasteti colegii MAfH9Q407296-02


Astept intrebari Cunoasteti colegii Tongue
ptr mai multe poze... http://zipwvv.hi5.com
Sus In jos
Valentyna
Admin
Valentyna


Numarul mesajelor : 38
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/01/2009

Cunoasteti colegii Empty
MesajSubiect: Re: Cunoasteti colegii   Cunoasteti colegii EmptyJoi Mar 26, 2009 12:23 pm

bine ai venit printre noi....
frumoasa autocaracterizare... Razz
daca astepti intrebari, atunci de unde numele zip??
..de la ziptravel?Very Happy
Sus In jos
grasunelzip
Moderator
Moderator



Numarul mesajelor : 2
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 25/03/2009

Cunoasteti colegii Empty
MesajSubiect: Re: Cunoasteti colegii   Cunoasteti colegii EmptyJoi Mar 26, 2009 12:39 pm

nop..
in anturajul de la curse...ne strigam dupa nr. de la masina/motor ..
si primul meu nr de inmatriculare a fost zip
si asa mi`a ramas porecla Razz
Sus In jos
Continut sponsorizat





Cunoasteti colegii Empty
MesajSubiect: Re: Cunoasteti colegii   Cunoasteti colegii Empty

Sus In jos
 
Cunoasteti colegii
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Alianta Empire :: Lumea Alpha :: Forumul Empire-
Mergi direct la: